آرشیو خبر کد خبر: 3740     

روش هایی برای گرم کردن خانه در زمستان

اگر خانه شما در فصل زمستان گرم نمی شود حتمن این نکات را بخوانید و به آن ها عمل کنیــد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي ساعت 12:20

بازتاب زندگی


 

وقتی سرمای زمستان از راه می رسد، حفظ گرمای خانه اهمیت بالایی دارد. باید همه قسمت های خانه را چک کنید تا از هیچ جا سرما به داخل نفوذ نکند. اگر منزل شما نیز در زمستان سرد و بادگیر می شود، باید دنبال راهی برای سد کردن راه نفوذ سرما به داخل شوید. در زیر به چند روش برای حفظ گرما در منزل و سد کردن راه سرما برای ورود به داخل منزل اشاره نموده ایم:1. جایی به شکل کفش کن در ورودی منزل تعبیه کنید.


اگر در ورودی منزل شما مستقیماً به داخل فضای نشیمن باز می شود، باید یک فضای کفش کن کوچک در ورودی خانه درست کنید. این فضا می تواند شیشه ای باشد تا از ورود نور به داخل جلوگیری نشود و فضای اتاق را کوچک نشان ندهد. ساختن کفش کن روش خوبی برای دور نگه داشتن سرما از اتاق نشیمن به هنگام باز و بسته کردن در ورودی است.2. جلوی ورودی هایی که در ندارند، پرده مخصوص آویزان کنید.


پرده هایی که تا زمین می رسند و بین اتاق ها آویزان می شوند، "پورتیه ر" می گویند. آویزان کردن این نوع پرده یک سنت قدیمی است که احیای این سنت واقعاً ارزشمند است. زیرا جلوی وزش باد و نفوذ سرما به داخل هال یا اتاق نشیمن و اتاق های دیگر را سد می کند.3. بالکن را محصور کنید.


این روش نیز مانند روش "کفش کن" باعث می شود که بالکن ورودی ساختمان محصور شده و از وزش باد و ورود سرما به داخل جلوگیری شود. بالکن محصور یک مزیت دیگر نیز دارد و آن اینکه مهمانان تا زمانی که در را به رویشان باز کنید، در پناه آن یخ نمی زنند!4. پرچین های بادگیر بکارید.


اگر اطراف منزل شما بادگیر است، می توانید دور آن پرچین های بلند بکارید یا چیزهای دیگری نصب کنید که مسیر باد را سد کنند. مثلاً حصارکشی کنید یا درخت بکارید.


5. پرده های خیلی ضخیم آویزان کنید.


پارچه های ضخیم و زیبایی همچون مخمل به خصوص آنهایی که راه راه هستند، بسیار گرم می باشند و به خوبی جلوی ورود باد و سرما از پنجره به داخل را می گیرند. اگر گرمای بیشتری می خواهید، پشت پنجره ها کرکره یا سایبان نیز بکشید و از داخل پرده های سنگین و ضخیم آویزان کنید.6. کرکره های مناسب نصب کنید.


کرکره ها و شاترهایی که به خوبی طراحی شده اند، مانند شاترهای برمودا به سبک حفاظ که در تصویر می بینید، در تابستان سایبان هستند و جلوی باران را می گیرند و در زمستان بسته می شوند تا جلوی وزش بادها شدید و توفان به پنجره ها را بگیرند.


7. پنجره های حفاظ دار یا قاب دار انتخاب کنید.


بحث های زیادی در مورد انتخاب پنجره های عایق وجود دارد و این پنجره ها واقعاً مفیدند، ولی آیا می دانستید که سبک پنجره های شما بر میزان بادگیری آنها تأثیر دارد؟ بعضی از رایج ترین انواع پنجره از جمله تک لنگه و دو لنگه و پنجره های کشویی، کمی هوا به داخل نشت می دهند. پنجره های حفاظ دار، قاب دار و ثابت، بهترین و محکم ترین درزگیری را دارند.8. بگذارید نور آفتاب به داخل بتابد.


حتماً پرده ها پنجره های جنوبی را در طول روز جمع کنید تا نور آفتاب اتاق هایتان را گرم کند. اگر پنجره های جنوبی خانه شما بخاطر وجود درخت یا بوته بر سر راه اشعه آفتاب، نور زیادی نمی گیرد، می توانید آنها را هرس یا جابجا کنید.

منبع : برترین ها
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 روش هایی برای گرم کردن خانه در زمستان ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

این مرد محمدرضا پهلوی را کفن و دفن کرده اولین مرسدس بنز طلایی در ایران +عکس اعمال شب عید فطر تصاویر / استهلال ماه شوال راز خوشبختی همسران!دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان ایران یا باید غنی سازی اندک داشته باشد یا اصلا نداشته باشد دنیای زیبای حیوانات/تصاویربا خوردن این نوشیدنی آرام بخوابید.تولد نوزاد معتاد در حاشیه اتوبان!/ عکسآیا محمدرضا پهلوی به مرگ طبیعی از دنیا رفت؟ رئیس‌جمهور عید فطر را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت راههای تشخیص شکلات تقلبی موزه ای در اعماق دریا (عکس) توپ فوتبال چندکاره (+عکس) آسیب های آنتی بیوتیکی روی بدن زکات فطره و کفارهجلوگیری از پیری مغزدعای روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان سنجاب قرمز /تصاویر کشف کردن را به کودک یاد دهید تاثیر منابع غذایی آهن دار برای زنان و دختران روئیت هلال ماه در فرهنگ ایرانیانکشف ویروس عامل چاقی و دیابت دختری شبیه گربه+تصاویرتمرینهایی برای تناسب اندامخانم بازیگر در لباس کوهنوردی دعای روز بیست‌ و هشتم ماه مبارک رمضاننظافت خورشیدی!(عکسدعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان کشورهای عربی دوشنبه را عید اعلام می کنندمبتلایان به آسم بخوانند .گوگل به بدن انسان رسید اگر می خواهید لاغر شوید بخوانید.شهری با عجیب ترین پرندگان خیابانی +عکس
با خوردن این نوشیدنی آرام بخوابید.این بیماری در کمین دخترانی که دیر ازدواج می‌کنندخلاقیت در آشپزخانهسرخپوستان یک قرن پیش/عکسخانم بازیگر در لباس کوهنوردی توپ فوتبال چندکاره (+عکس) گوگل به بدن انسان رسید مبتلایان به آسم بخوانند .دعای روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان کشورهای عربی دوشنبه را عید اعلام می کنندنظافت خورشیدی!(عکسدر ایران زنان بیشتر از مردان به حج می روند.شهری با عجیب ترین پرندگان خیابانی +عکسدختری شبیه گربه+تصاویرتمرینهایی برای تناسب اندامروئیت هلال ماه در فرهنگ ایرانیاناین مرد محمدرضا پهلوی را کفن و دفن کرده تولد نوزاد معتاد در حاشیه اتوبان!/ عکسجلوگیری از پیری مغزموزه ای در اعماق دریا (عکس) سنجاب قرمز /تصاویر دعای روز سی ام ماه مبارک رمضانراههای تشخیص شکلات تقلبی رئیس‌جمهور عید فطر را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت دنیای زیبای حیوانات/تصاویراولین مرسدس بنز طلایی در ایران +عکس ایران یا باید غنی سازی اندک داشته باشد یا اصلا نداشته باشد راز خوشبختی همسران!زکات فطره و کفارهآسیب های آنتی بیوتیکی روی بدن تاثیر منابع غذایی آهن دار برای زنان و دختران کشف کردن را به کودک یاد دهید آیا محمدرضا پهلوی به مرگ طبیعی از دنیا رفت؟ تصاویر / استهلال ماه شوال اعمال شب عید فطر