آرشیو خبر کد خبر: 3740     

روش هایی برای گرم کردن خانه در زمستان

اگر خانه شما در فصل زمستان گرم نمی شود حتمن این نکات را بخوانید و به آن ها عمل کنیــد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي ساعت 12:20

بازتاب زندگی


 

وقتی سرمای زمستان از راه می رسد، حفظ گرمای خانه اهمیت بالایی دارد. باید همه قسمت های خانه را چک کنید تا از هیچ جا سرما به داخل نفوذ نکند. اگر منزل شما نیز در زمستان سرد و بادگیر می شود، باید دنبال راهی برای سد کردن راه نفوذ سرما به داخل شوید. در زیر به چند روش برای حفظ گرما در منزل و سد کردن راه سرما برای ورود به داخل منزل اشاره نموده ایم:1. جایی به شکل کفش کن در ورودی منزل تعبیه کنید.


اگر در ورودی منزل شما مستقیماً به داخل فضای نشیمن باز می شود، باید یک فضای کفش کن کوچک در ورودی خانه درست کنید. این فضا می تواند شیشه ای باشد تا از ورود نور به داخل جلوگیری نشود و فضای اتاق را کوچک نشان ندهد. ساختن کفش کن روش خوبی برای دور نگه داشتن سرما از اتاق نشیمن به هنگام باز و بسته کردن در ورودی است.2. جلوی ورودی هایی که در ندارند، پرده مخصوص آویزان کنید.


پرده هایی که تا زمین می رسند و بین اتاق ها آویزان می شوند، "پورتیه ر" می گویند. آویزان کردن این نوع پرده یک سنت قدیمی است که احیای این سنت واقعاً ارزشمند است. زیرا جلوی وزش باد و نفوذ سرما به داخل هال یا اتاق نشیمن و اتاق های دیگر را سد می کند.3. بالکن را محصور کنید.


این روش نیز مانند روش "کفش کن" باعث می شود که بالکن ورودی ساختمان محصور شده و از وزش باد و ورود سرما به داخل جلوگیری شود. بالکن محصور یک مزیت دیگر نیز دارد و آن اینکه مهمانان تا زمانی که در را به رویشان باز کنید، در پناه آن یخ نمی زنند!4. پرچین های بادگیر بکارید.


اگر اطراف منزل شما بادگیر است، می توانید دور آن پرچین های بلند بکارید یا چیزهای دیگری نصب کنید که مسیر باد را سد کنند. مثلاً حصارکشی کنید یا درخت بکارید.


5. پرده های خیلی ضخیم آویزان کنید.


پارچه های ضخیم و زیبایی همچون مخمل به خصوص آنهایی که راه راه هستند، بسیار گرم می باشند و به خوبی جلوی ورود باد و سرما از پنجره به داخل را می گیرند. اگر گرمای بیشتری می خواهید، پشت پنجره ها کرکره یا سایبان نیز بکشید و از داخل پرده های سنگین و ضخیم آویزان کنید.6. کرکره های مناسب نصب کنید.


کرکره ها و شاترهایی که به خوبی طراحی شده اند، مانند شاترهای برمودا به سبک حفاظ که در تصویر می بینید، در تابستان سایبان هستند و جلوی باران را می گیرند و در زمستان بسته می شوند تا جلوی وزش بادها شدید و توفان به پنجره ها را بگیرند.


7. پنجره های حفاظ دار یا قاب دار انتخاب کنید.


بحث های زیادی در مورد انتخاب پنجره های عایق وجود دارد و این پنجره ها واقعاً مفیدند، ولی آیا می دانستید که سبک پنجره های شما بر میزان بادگیری آنها تأثیر دارد؟ بعضی از رایج ترین انواع پنجره از جمله تک لنگه و دو لنگه و پنجره های کشویی، کمی هوا به داخل نشت می دهند. پنجره های حفاظ دار، قاب دار و ثابت، بهترین و محکم ترین درزگیری را دارند.8. بگذارید نور آفتاب به داخل بتابد.


حتماً پرده ها پنجره های جنوبی را در طول روز جمع کنید تا نور آفتاب اتاق هایتان را گرم کند. اگر پنجره های جنوبی خانه شما بخاطر وجود درخت یا بوته بر سر راه اشعه آفتاب، نور زیادی نمی گیرد، می توانید آنها را هرس یا جابجا کنید.

منبع : برترین ها
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 روش هایی برای گرم کردن خانه در زمستان ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

جالب ترین سفرهای جاده ای /عکسآیا شایعات مربوط به نوشابه حقیقت دارد؟تولید انرژی از قهوهنقاشی هایی که از عکس هم عکس تر هستند!تزیین غذا به سبک ژاپنی! /عکسلیست شهریه میلیونی یک دبستانحرکتی زیبا از لیلا بلوکات و علی کریمی /عکسقلمکاری اصفهان /عکسمینا خسروانی در فیلم فرانسوی "رز سرخ" /عکسحذف صفر از پول ملی پس از تک رقمی شدن تورمچهره ها در شبکه‌های اجتماعیخطرناک‌ترین نژادهای سگ در دنیا /عکس واقعیت هایی درباره قله اورستموتورسواری مجریان محبوب صدا و سیما /عکسبرترین عکس‌های طبیعت در آکادمی علوم کالیفرنیا اعلام بیمه های اجباری و اختیاری برای دانشجویانبازیگری و خوانندگی!وجود الکل در بدن چقدر ضروری است؟تولد مسن ترین زن جهان /عکس خاله شادونه مقصر نیست!دنیای زیبای قارچ ها /عکسرعد و برقی زیبا و حیرت انگیز /عکسچرا داعش لباس نارنجی به تن قربانیانش می کند؟ آسیب هایی که زیبایی دستتان را از بین می برنددیدار والیبال ایران و ایتالیا /تصاویر هنر سازگار شدن با تغییرات نهم شهریور در آینه تاریخ معاصر ایراندوری کردن بازیکنان مسلمان بایرن میونیخ از مشروبات الکلی /عکساصطلاح ˝حرف مفت نزن˝! چرا باید روزی را بطور ویژه به دختران اختصاص بدهیم؟ معرفی پرطرفدارترین دانشگاه‌های آلمان طرز تهیه ایستک تمشکراهنمای رانندگی، آن طرف آب ها کشف قدیمی‌ترین اسباب‌بازی در ترکیه /عکس بزرگترین آی پد اپل معرفی شد
فوت و فن هایی برای جوانی˝ولایت فرات˝ ایالت داعشی هازمان مسمومیت چه خوراکی هایی مصرف کنیم؟راهنمای رانندگی، آن طرف آب ها ازدواج با مردان قد کوتاه دوام بیشتری دارد ! دهم شهریور در آینه تاریخ معاصر ایران پیش‌بینی خشکسالی ۳۰ ساله معرفی پرطرفدارترین دانشگاه‌های آلمان اصطلاح ˝حرف مفت نزن˝! داغ شدن سیستم تا چه دمایی طبیعی است؟پر ریسک ترین عمل های دنیاقلمکاری اصفهان /عکسدوری کردن بازیکنان مسلمان بایرن میونیخ از مشروبات الکلی /عکسهنر سازگار شدن با تغییرات طرز تهیه ایستک تمشکدیدار والیبال ایران و ایتالیا /تصاویر کشف قدیمی‌ترین اسباب‌بازی در ترکیه /عکس خطرناک‌ترین نژادهای سگ در دنیا /عکس خاله شادونه مقصر نیست!چهره ها در شبکه‌های اجتماعیلیست شهریه میلیونی یک دبستانآیا شایعات مربوط به نوشابه حقیقت دارد؟حرکتی زیبا از لیلا بلوکات و علی کریمی /عکسنقاشی هایی که از عکس هم عکس تر هستند!بازیگری و خوانندگی!چرا داعش لباس نارنجی به تن قربانیانش می کند؟ رعد و برقی زیبا و حیرت انگیز /عکستولد مسن ترین زن جهان /عکس موتورسواری مجریان محبوب صدا و سیما /عکسواقعیت هایی درباره قله اورستوجود الکل در بدن چقدر ضروری است؟تزیین غذا به سبک ژاپنی! /عکسحذف صفر از پول ملی پس از تک رقمی شدن تورممینا خسروانی در فیلم فرانسوی "رز سرخ" /عکستولید انرژی از قهوه