آرشیو خبر کد خبر: 3740     

روش هایی برای گرم کردن خانه در زمستان

اگر خانه شما در فصل زمستان گرم نمی شود حتمن این نکات را بخوانید و به آن ها عمل کنیــد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي ساعت 12:20

بازتاب زندگی


 

وقتی سرمای زمستان از راه می رسد، حفظ گرمای خانه اهمیت بالایی دارد. باید همه قسمت های خانه را چک کنید تا از هیچ جا سرما به داخل نفوذ نکند. اگر منزل شما نیز در زمستان سرد و بادگیر می شود، باید دنبال راهی برای سد کردن راه نفوذ سرما به داخل شوید. در زیر به چند روش برای حفظ گرما در منزل و سد کردن راه سرما برای ورود به داخل منزل اشاره نموده ایم:1. جایی به شکل کفش کن در ورودی منزل تعبیه کنید.


اگر در ورودی منزل شما مستقیماً به داخل فضای نشیمن باز می شود، باید یک فضای کفش کن کوچک در ورودی خانه درست کنید. این فضا می تواند شیشه ای باشد تا از ورود نور به داخل جلوگیری نشود و فضای اتاق را کوچک نشان ندهد. ساختن کفش کن روش خوبی برای دور نگه داشتن سرما از اتاق نشیمن به هنگام باز و بسته کردن در ورودی است.2. جلوی ورودی هایی که در ندارند، پرده مخصوص آویزان کنید.


پرده هایی که تا زمین می رسند و بین اتاق ها آویزان می شوند، "پورتیه ر" می گویند. آویزان کردن این نوع پرده یک سنت قدیمی است که احیای این سنت واقعاً ارزشمند است. زیرا جلوی وزش باد و نفوذ سرما به داخل هال یا اتاق نشیمن و اتاق های دیگر را سد می کند.3. بالکن را محصور کنید.


این روش نیز مانند روش "کفش کن" باعث می شود که بالکن ورودی ساختمان محصور شده و از وزش باد و ورود سرما به داخل جلوگیری شود. بالکن محصور یک مزیت دیگر نیز دارد و آن اینکه مهمانان تا زمانی که در را به رویشان باز کنید، در پناه آن یخ نمی زنند!4. پرچین های بادگیر بکارید.


اگر اطراف منزل شما بادگیر است، می توانید دور آن پرچین های بلند بکارید یا چیزهای دیگری نصب کنید که مسیر باد را سد کنند. مثلاً حصارکشی کنید یا درخت بکارید.


5. پرده های خیلی ضخیم آویزان کنید.


پارچه های ضخیم و زیبایی همچون مخمل به خصوص آنهایی که راه راه هستند، بسیار گرم می باشند و به خوبی جلوی ورود باد و سرما از پنجره به داخل را می گیرند. اگر گرمای بیشتری می خواهید، پشت پنجره ها کرکره یا سایبان نیز بکشید و از داخل پرده های سنگین و ضخیم آویزان کنید.6. کرکره های مناسب نصب کنید.


کرکره ها و شاترهایی که به خوبی طراحی شده اند، مانند شاترهای برمودا به سبک حفاظ که در تصویر می بینید، در تابستان سایبان هستند و جلوی باران را می گیرند و در زمستان بسته می شوند تا جلوی وزش بادها شدید و توفان به پنجره ها را بگیرند.


7. پنجره های حفاظ دار یا قاب دار انتخاب کنید.


بحث های زیادی در مورد انتخاب پنجره های عایق وجود دارد و این پنجره ها واقعاً مفیدند، ولی آیا می دانستید که سبک پنجره های شما بر میزان بادگیری آنها تأثیر دارد؟ بعضی از رایج ترین انواع پنجره از جمله تک لنگه و دو لنگه و پنجره های کشویی، کمی هوا به داخل نشت می دهند. پنجره های حفاظ دار، قاب دار و ثابت، بهترین و محکم ترین درزگیری را دارند.8. بگذارید نور آفتاب به داخل بتابد.


حتماً پرده ها پنجره های جنوبی را در طول روز جمع کنید تا نور آفتاب اتاق هایتان را گرم کند. اگر پنجره های جنوبی خانه شما بخاطر وجود درخت یا بوته بر سر راه اشعه آفتاب، نور زیادی نمی گیرد، می توانید آنها را هرس یا جابجا کنید.

منبع : برترین ها
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 روش هایی برای گرم کردن خانه در زمستان ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خلاق‌ترین و جذاب‌ترین ایستگاه‌های اتوبوس در دنیا! پیامک‌های تبلیغاتی ساماندهی می‌شوندپیرترین تانك دنیا /عكسركوردهای ایران در گینس مهمانداران زن قطار در ایران /عكسپرطرفدارترین خوانندگان زیرزمینی ایران تفاوت استفاده لوازم آرایش در ایران و اروپا تصویر پوتین بر روی دستمال توالت! /عكسمحبوب ترین و مادگارترین عروسك های تلویزیون ایران /عكستبلیغات آسانسوری /عكسصبح ها میل جنسی بیشتری دارید یا شب ها؟حسام نواب صفوی در نقش الویس پریسلی /عكسپوران درخشنده و فیلمش در آمریکاكشك سنتی یا صنعتی؟همدم دیجیتالی فقط با 24هزار تومان!! /عکسابر و هنر /عكسدختران شایسته آمریکا از سال 1948 تا 1977امان از دست شوهرانِ مامانی! تاثیر ورزش در سلامتی جسمی و جنسیبا ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک /تصاویرمتفاوت ترین لوستر دنیا /عكس تحصیل‌کرده‌ترین جوامع جهان کدامند؟ نوشینی های ممنوع دوران بارداریاین خوراکی ها را در فریزر نگذاریدتاثیر شادی زنان در زندگی مشتركشانخانه 17 متری در شمال لندن /عكسجشنواره بادبادکهاپیاده رو مخصوص افراد معتاد به موبایل درباره پنیر بیشتر بدانیدشنوایی تان را تقویت کنید عکس: نوزادی با 8 دست و پا! قهوه و خاصیت ضد افسردگی رکوردهای گینس برای 2015عادات درست خوابیدن خانه مدرن و میکرو در لندن
قهوه و خاصیت ضد افسردگی آداب سجدهزن چینی بدون مخچهدرباره پنیر بیشتر بدانیدخلق تصاویر با خمیر دندان قند و خاصیت اعتیاد آوریعادات درست خوابیدن علت ناخن جویدن در کودکان خانه مدرن و میکرو در لندن نکاتی درباره آلرژی پاییزرکوردهای گینس برای 2015شنوایی تان را تقویت کنید عکس: نوزادی با 8 دست و پا! صبح ها میل جنسی بیشتری دارید یا شب ها؟متفاوت ترین لوستر دنیا /عكس نوشینی های ممنوع دوران بارداریامان از دست شوهرانِ مامانی! كشك سنتی یا صنعتی؟جشنواره بادبادکهاخانه 17 متری در شمال لندن /عكستاثیر شادی زنان در زندگی مشتركشاناین خوراکی ها را در فریزر نگذاریددختران شایسته آمریکا از سال 1948 تا 1977با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک /تصاویرتاثیر ورزش در سلامتی جسمی و جنسیابر و هنر /عكسهمدم دیجیتالی فقط با 24هزار تومان!! /عکسحسام نواب صفوی در نقش الویس پریسلی /عكس مهمانداران زن قطار در ایران /عكستبلیغات آسانسوری /عكسپوران درخشنده و فیلمش در آمریکا تحصیل‌کرده‌ترین جوامع جهان کدامند؟ پیاده رو مخصوص افراد معتاد به موبایل ركوردهای ایران در گینسپیرترین تانك دنیا /عكس